Hükümler ve Şartlar
 1. İnternet sitesi şartları ve Koşulları
 2. Feragatler
 3. Bu Şartlardaki Değişiklikler
 4. İlan Etme
 5. Diğer şart ve koşullar
 6. Mahremiyet Politikası

İnternet sitesi şartları ve Koşulları

 • Su Kaşifi İnternet sitesini ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Lütfen bu şartları ve koşulları dikkatle okuyun. Bu sitenin kullanımı bu Şartları kabul ettiğiniz anlamına gelir ve bu da siteyi ilk ziyaret ettiğiniz tarihte yürürlüğe girer. Bu Şartları kabul etmiyorsanız lütfen bu siteyi kullanmayın.
 • Global Action Plan UK ve Türkiye'de Maxion İnci Jant Grubu tarafından desteklenen program yürütücüsü Mikado, bu siteye erişimi ve kullanımı sağlamaktadır. Bu Şartlarda “biz” veya “bizim” olarak yapılan atıflar © Global Action Plan 2017’ye yapılmaktadır – Tescilli yardım 1026148 Merkez Ofis– 9-13 Kean Street, London WC2B 4AY, Tel. 020 7420 4444 Faks 020 7836 7345.
 • Global Action Plan UK bu Şartlarda herhangi bir zamanda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Lütfen bu Şartları değişiklikler için düzenli olarak kontrol ediniz. Değişiklikler yayınlandıktan sonra siteyi kullanmaya devam etmeniz Şartları yayınlanan değişiklikler ile, değişen şekliyle kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
 • Bu siteyi yalnızca kanuni amaçlar için ve başkalarının haklarını ihlal etmeyen veya başkalarının bu siteyi kullanmasını veya bundan yararlanmasını kısıtlamayan veya engellemeyen bir biçimde kullanmayı kabul ediyorsunuz.
 • İnternet sitesini kullanarak, uygun İnternet sitesi sayfasında belirtilen, bu İnternet sitesinin belirli alanları için geçerli ayrı şart ve koşulların olduğu yerler haricinde, katılımcı ülkelerden birinde İnternet sitesini kullanmaya uygun (ör. Su Kaşifi’ne (“Program”) katılmaya uygun bir okulun Lider Öğretmeni veya söz konusu Öğretmen tarafından yetkilendirilmiş bir öğretmen/diğer şahıs) olduğunuzu teyit ediyor ve İnternet sitesi kullanım Şart ve Koşulları (“Şartlar”) ile bağlı olduğunuzu kabul ediyorsunuz. Şartlarımızı kabul etmiyorsanız, lütfen İnternet sitesini kullanmayın.
 • Sizden bilgi vermenizi isteğimiz zaman, tam ve eksiksiz bilgi sunmayı kabul ediyorsunuz. Tarafınızdan, kayıt esnasında veya başka bir zamanda sunulan bilginin tam ve eksiksiz olmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Kayıt sırasında sunduğunuz bilgide herhangi bir değişiklik olması halinde okul/grup detaylarınızı güncelleyerek bizi derhal bilgilendirmelisiniz.
 • E-posta adresinizi ve parolanızı kullandığınız zaman, bu İnternet sitesinde size verdiğiniz tüm talimatları yürütmekte bizi yetkili kılıyorsunuz.
 • Güvenliği sağlamak için, sadece kullanıcı adınızı ve parolanızı kullanmanız durumunda bağlanma ve okulunuzun/grubunuzun profil detaylarına erişme imkanı vereceğiz.
 • Parolanızı okulunuzun/grubunuzun profiline erişim yetkisi olmayan şahıslara açıklamadığınızdan emin olmalısınız.
 • Bu İnternet sitesinde bulunan içeriklerin telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet hakları lisanslı sahibine veya bize aittir. Veriler üçüncü bir taraftan geldiğinde kaynak sunulacaktır. Bu içeriklerin herhangi bir bölümünü aşağıdaki şartlar altında kopyalayabilirsiniz:

Sadece okulunuz/grubunuzun ticari olmayan kullanımı için kopyalayabilirsiniz. Kopyalardaki tüm telif hakları ve diğer mülkiyet bildirimleri değiştirilmeden kalmalıdır. Telif hakları ve diğer fikri mülkiyet hakları bu İnternet sitesindeki görüntü, metin ve eğitim içeriklerini korumaktadır ve bunları, sahip olanların yazılı bildirimi olmadan hiçbir biçimde çoğaltmamalı veya kullanmamalısınız.

 • Okulunuz/ekibinizin programa kayıt olurken doğru iletişim bilgileri sunmadığına makul biçimde inanmamız halinde okulunuz/ekibinizin hesaplarını engelleme veya silme hakkına sahibiz. Okulunuzun hesabını engellerken veya silerken sizinle e-posta yoluyla temas kurmaya çalışacağız.
 • Okulunuzun hesabını engellememiz veya silmemiz halinde, Programa katılmaya uygun olmanız koşuluyla herhangi bir zamanda bizden yeni bir çevrim içi hesap isteyebilirsiniz.
 • Bu siteye veya herhangi bir parçasına her türlü kullanıcı erişimini ön bildirim olmadan engelleme hakkını sadece kendi kararımızla alma hakkını saklı tutmaktayız.
 • Bu İnternet sitesindeki bazı hipermetin bağlantıları sizi kontrolümüz altında olmayan İnternet sitelerine götürecektir. Bu bağlantıların herhangi birine tıkladığınızda, İnternet sitemizden çıkmış olacaksınız. Başka herhangi bir İnternet sitesindeki içerikler üzerinde hiçbir kontrolümüz yoktur ve bunlar için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmeyeceğiz. Çerçevelediğimiz İnternet siteleri için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmeyeceğiz.

Feragatler

 • Bu İnternet sitesindeki içerikleri hazırlarken dikkat göstermiş olmakla birlikte, bu İnternet sitesinde bulunan bilginin doğruluğu veya eksiksizliği konusunda herhangi bir garanti sunmamaktayız. Yasalar izin verdiği ölçüde, bu İnternet sitesinde atıf yapılan herhangi bir malzeme veya ürün bakımından tüm garantileri dışarıda bırakacağız.
 • Bu İnternet sitesindeki fonksiyonlar veya malzemelerin veya bu İnternet sitesinden erişecek olduklarınızın kesintisiz veya hatasız olduğunu, her türlü hatayı düzelteceğimizi veya bu İnternet sitesi veya bunu ulaşılabilir kılan sunucunun virüs veya hata içermediğini veya malzemeleri tam işlevsellikte (aralık), doğrulukta ve güvenilirlikte sunduğunu garanti etmiyoruz.
 • Herhangi bir makine, veri işleme sistemi veya iletim bağlantısı hatası, her türlü bakım, değişiklik, onarım veya bilgisayar sistemlerinin değişimi veya bozulması, her türlü sanayi itilafı veya makul kontrolümüzün ötesindeki veya aracılarımızın veya alt üstlenicilerimizin kontrolünün ötesindeki her herhangi bir nedene bağlı olarak İnternet sitesine erişememeniz veya kullanamamanızdan sorumlu olmayacağız.
 • Bu Şartların (veya bu İnternet sitesinde atıfta bulunulan herhangi bir şart veya koşulun) şartların ve koşulların yürürlükte olması istenen herhangi bir ülke yasaları kapsamında yasa dışı, geçersiz veya diğer türlü uygulanamaz sayılması halinde, ilgili şartları (sadece bunların yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu devlet veya ülkede) sileceğiz ve geriye kalan şartlar ve koşullar yürürlükte, bağlayıcı ve uygulanabilir olmaya devam edecektir. Bu şartlardaki ve koşullardaki hiçbir şey ihmalimizden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanmalardaki sorumluluğumuzu hariçte bırakamaz.

Bu Şartlardaki Değişiklikler

 • Değişiklikleri bu İnternet sitesine koyarak bu Şartlarda herhangi bir zamanda değişiklik yapma hakkına sahibiz. Her türlü değişiklikten haberdar olduğunuzdan emin olmak için Şartları düzenli olarak okumak sizin sorumluluğunuzdur. Şartlarda değişiklik yapmamızın ardından bu İnternet sitesini kullanmanız halinde, bunu, gözden geçirilmiş Şartları kabul ettiğiniz biçiminde kabul edeceğiz.

İlan Etme

 • Su Kaşifi okulları/grupları tarafından Global Action Plan UK veya program yürütücülerine gerek İnternet sitesine yüklenen veya bizimle diğer biçimlerde paylaşılarak gönderilen fotoğraflar ve kamera görüntüleri Global Action Plan, program yürütücüsü veya Maxion İnci Jant Grubu tarafından ilan amacıyla kullanılabilir, bu durum hem basılı hem de dijital pazarlama malzemeleri, sosyal medya ve filmlerde ve sunumlarda kullanmayı içerir ancak bunlara münhasır değildir.
 • Birinci olmayanlar doğrudan bilgilendirilmeyecektir, ancak bilgi Su Kaşifleri İnternet sitesi olan www.waterexplorer.org sitesinde ilan edilecektir.

Diğer şart ve koşullar

 • Ekiplerin girişinin herhangi bir parçasının gönderilmesi veya alınmasını kısıtlayan veya erteleyen her türlü ağ, bilgisayar veya yazılım hataları için sorumluluk kabul etmiyoruz. Gönderi kanıtı alıntı kanıtı değildir.
 • Tüm dereceler program yürütücülerinin kararıyla ödüllendirilir. Hiçbir derece ödülünde hiçbir nakit alternatifi mevcut değildir. Yazılı olarak diğer türlü karar verilmedikçe, dereceler iade edilemez veya devredilemez. Bunun kontrolümüz dışındaki nedenlerle gerekli olması halinde, herhangi bir ekibe verilen her türlü ödülü veya diğer her türlü nakit olmayan ödülü eşdeğer veya daha yüksek parasal değere sahip ödülle ikame etme hakkını saklı tutarız.
 • İhmalimizden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma vakaları ve sahtekarlıkla ilgili olanlar dışında ve yasanın izin verdiği ölçüde, ödül yönetimi ve Kutlama Olaylarında kontrolümüz dışındaki nedenlerden kaynaklanan her türlü erteleme, iptal, gecikme veya değişiklik veya her türlü üçüncü taraf tedarikçisinin her türlü eylemi veya hatası için sorumluluk ve yükümlülüğü dışarıda tutarız.
 • Uygulanabilir ise, her türlü üçüncü taraf tedarikçinin şart ve koşulları, derece ödülleri için de geçerli olacaktır. Üçüncü taraf şart ve koşulları ile bu şart ve koşullar arasında itilaf olması halinde, buradakiler üstün olacaktır.
 • Makul kontrolümüz dışındaki nedenlerle birincilere ulaşmayan her türlü ödül(ödüller) için yükümlü olmayacağız.
 • Birinci olan ekiple makul zaman süresi içinde temas kurulmaması veya ödülü makul kontrolümüzün ötesindeki herhangi bir nedenden dolayı kabul edememesi veya kabul etmeye uygun olmaması halinde, ödülü bir başka ekibe verme hakkını saklı tutarız.
 • Söz konusu ekibin veya ekip tarafından girişle ilgilenmeye yetkilendirilen herhangi birinin, personelimize veya tarafımızdan girişleriyle ilgilenmekle yetkilendirilen herhangi birine, makul biçimde uygunsuz, yasa dışı veya saldırgan sayılabilecek biçimde davranması halinde, herhangi bir girişi reddedebilir veya diskalifiye edebiliriz. Kazanan bir ekibin diskalifiye edilmesi halinde, herhangi bir ödülü bir başka ekibe verme hakkını saklı tutarız.
 • Bu program ve programdan kaynaklanan veya bununla bağlantılı olarak ortaya çıkan her türlü itilaf veya iddia, İngiliz hukuku uyarınca idare edilecek ve yorumlanacaktır. Giriş yapanlar İngiltere ve Galler mahkemelerinin bu programdan kaynaklanan veya bağlantılı olan her türlü itilaf veya iddianın çözümünde münhasıran yetki sahibi olacağını geri dönüşsüz biçimde kabul etmektedirler.

 

Su Kaşifi Global Action Plan İrlanda, Teragir (Fransa), Agado (Almanya), Global Action Plan İspanya, InEuropa (İtalya), FDDM (İsviçre), Global Action Plan Polonya, Nature Trust Malta, African Conservation Trust (Güney Afrika), Mikado Consulting (Türkiye) ortaklığıyla Global Action Plan UK tarafından geliştirilmiştir. Su Kaşifi Türkiye'de 2022 yılında Maxion İnci Jant Grubu tarafından desteklenmektedir.

Gizlilik Politikası

Su Kaşifi Programı gizliliğinizi ciddiye alır ve kişisel bilgilerinizi sadece hesabınızı idare etmek ve Su Kaşifi programını yürütmek için kullanacaktır.

İnternet sitesi aracılığıyla toplanan bilgi programın etkisini belirlemek için Su Kaşifi ekibi tarafından analiz edilir. Farklı ekipler için birleşik sonuçlar Su Kaşifi yürütücüsü ve Su Kaşifi fon sağlayıcılarıyla paylaşılır.

 

bir Global Action Plan girişimidir
İşbirliğinde
2.00 MB